Pamiętasz filmy National Geographic pokazujące majestatyczne sylwetki zatopionych okrętów, albo opowieści o poszukiwaczach skarbów ukrytych na dnie oceanów?
Ten fascynujący świat leży teraz w zasięgu Twojej ręki!
Chcesz przeżyć niezapomnianą pzygodę? Wystarczy wziąć do ręki telefon, wybrać nasz numer i umówić się na kurs nurkowania na wrakach IDF Wreck Diver.

Specjalizacja ta pozwala zapoznać nurków ze specyfiką nurkowania wrakowego, jego wymaganiami, planowaniem i organizacją, technikami stosowanymi podczas penetracji wraku oraz ryzykiem, które podejmujemy decydując się na to.

WYMAGANIA WSTĘPNE:

  • Minimalny wiek: 16 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Advanced Open Water Diver lub równorzędny innej organizacji nurkowej

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w cały dodatkowy sprzęt potrzebny do nurkowania na wrakach oraz podręcznik i inne materiały niezbędne do opanowania wiedzy teoretycznej.
Jeśli brakuje Ci jakiegokolwiek elementu sprzętu podstawowego możesz wypożyczyć go u nas lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

PRZEBIEG KURSU:

  • 5 nurkowań w wodach morskich lub oceanicznych
  • Zakres głębokości – zgodny z aktualnymi uprawnieniami kursanta
  • Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
  • Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursanta

Wszystkie nurkowania odbędą się w wodach morskich lub oceanicznych, na prawdziwych wrakach. W ich trakcie przećwiczysz poręczowanie z użyciem kołowrotka, używanie specjalnej lonży (nazywanej też Jersey Reel) do awaryjnego wynurzenia w trudnych warunkach, metody wycinania się z sieci oraz procedury ratownicze, które zapewnią Ci bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia problemów.
Zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat nurkowania na wrakach, jego planowania, a także rozpoznawania i zapobiegania potencjalnym zagrożeniom. Poznasz techniki i procedury, które zmniejszają możliwość wystąpienia ryzyka.

CO DALEJ?:

Po ukończeniu kursu IDF Wreck Diver uzyskasz uprawnienia do nurkowania na wrakach, w tym do penetracji w granicach światła dziennego, w granicach swoich aktualnych uprawnień dotyczących głębokości i dekompresji.

KOSZT: 500 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- Zajęcia praktyczne w postaci nurkowań na wrakach
- Zaopatrzenie w dodatkowy sprzęt niezbędny do wykonania zaplanowanych ćwiczeń podczas nurkowań
- Zajęcia teoretyczne

CENA NIE OBEJMUJE:

- Dojazdu
- Kosztów wyjazdu na wody otwarte w tym kosztów wynajęcia łodzi
- Kosztów wypożyczenia podstawowych elementów sprzętu
- Gazów
- Opłaty za certyfikację