Śmiało możemy napisać że Kurs Rescue Diver to jedno z najważniejszych szkoleń dla każdego nurka. Nurkujemy zwykle z osobami nam bliskimi – kolegami, przyjaciółmi lub rodziną, rzadziej z kimś obcym. Dlatego też w razie jakichkolwiek problemów ważna jest umiejętność skutecznego udzielenia pomocy. Kurs nurka ratownika pozytywnie wpłynie na Twoją świadomość zagrożeń pod wodą, nauczysz się rozwiązywać problemy i tym samym podniesiesz poziom bezpieczeństwa swojego i swoich partnerów nurkowych.

KURS SKŁADA SIĘ Z CZTERECH SEGMENTÓW:

  • sesji teoretycznych podczas których nauczysz się zasad, teorii i pojęć które będziesz wdrażał w dalszej części szkolenia
  • basenowych sesji ratunkowych które nauczą Cię myślenia przed pojęciem działania oraz wykorzystania poznanych technik w różnych warunkach
  • scenariuszy wypadkowych na wodach otwartych, symulujących prawdziwy wypadek, który mógłby się zdarzyć na nurkowisku
  • 4 bezdekompresyjnych nurkowań w wodach otwartych do maksymalnej głębokości 30 metrów

Po kursie będziesz posiadał wiedzę i umiejętności pozwalające na zareagowanie na różne sytuacje, które mogą doprowadzić do wypadku. Będziesz również umiał poradzić sobie w sytuacji gdy taki wypadek się wydarzy.

IDF RESCUE DIVER

WYMAGANIA WSTĘPNE:

  • ukończone 15 lat
  • stopień Advanced Open Water Diver
  • ukończone szkolenie First Aid Response lub inny kurs pierwszej pomocy – w ciągu ostatnich 24 miesięcy

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w pełen komplet dodatkowego sprzętu, z którego będziesz korzystać podczas sesji basenowych oraz scenariuszy ratowniczych na wodach otwartych.

Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z elementów podstawowego sprzętu do nurkowania możesz wypożyczyć go w naszym centrum nurkowym na czas trwania kursu lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

CO PO KURSIE?

Po tym kursie uzyskasz certyfikat nurka ratownika IDF RESCUE DIVER. Przygotuje Cię on do radzenia sobie z problemami i tym samym zapewnienia większego bezpieczeństwa dla siebie i Twoich partnerów nurkowych.

KOSZT: 1000 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz komplet materiałów do nauki
- Zaopatrzenie w dodatkowy sprzęt niezbędny podczas scenariuszy wypadkowych i sesji basenowych

CENA NIE OBEJMUJE:

- Opłaty licencyjnej IDF - 150 zł
- Kosztów wyjazdu na wody otwarte
- Kosztów gazów na zaplanowane nurkowania
- Wypożyczenia sprzętu poza wymienionym powyżej