Sidemount to konfiguracja sprzętu, w której butle nie są montowane na plecach nurka tylko przypinane z boku na specjalnej uprzęży. Wywodzi się ona z nurkowania jaskiniowego. Umiejscowienie butli po bokach ciała pozwala na zachowanie lepszego profilu oraz odpięcie jednej lub obu butli w razie potrzeby przepłynięcia przez ciasne restrykcje. Obecnie konfiguracja sidemount zyskuje uznanie na całym świecie. Nurkowie rekreacyjni zaadoptowali ten system do nurkowania open water, ze względu na jego wygodę. Pozwala on na przypięcie butli dopiero w wodzie, co uwalnia nurka od dźwigania ciężkiego sprzętu na powierzchni. Jest to też doskonały wybór dla osób, które chcą w przyszłości nurkować technicznie. Sidemount to coraz bardziej popularny sposób konfiguracji do nurkowania technicznego

WYMAGANIA WSTĘPNE:

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Open Water Diver lub ekwiwalent

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w dodatkowy sprzęt potrzebny do nurkowania w systemie sidemount i materiały niezbędne do opanowania wiedzy teoretycznej.
Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z elementów sprzętu podstawowego możesz wypożyczyć go u nas lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

PO UKOŃCZENIU TEGO KURSU:

Zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat nurkowania w systemie sidemount z dwiema butlami bocznymi,
przygotowania sprzętu oraz planowania nurkowania, rozpoznawania ryzyka, technik oraz procedur zmniejszających możliwość jego wystąpienia.

KOSZT: 500 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- Zajęcia teoretyczne i praktyczne
- Komplet materiałów do nauki
- Sprzęt dodatkowy niezbędny do wykonania wymaganych nurkowań

CENA NIE OBEJMUJE:

- Transportu
- Opłaty licencyjnej IDF
- Kosztów wyjazdu na wody otwarte
- Gazów