Byłeś kiedyś gościem w baśni Andersena? Nie? A chcesz spróbować?
Nurkowanie pod lodem to zupełnie inny rodzaj nurkowania – inne wrażenia, inne światło, inne wymagania – inny świat. Możemy podziwiać widoki jak z innego wymiaru i spędzić czas tak, jakbyśmy przenieśli się do baśni o Królowej Śniegu. Światło docierające pod lód tworzy niesamowitą, basniową atmosferę.
Jest to również świetna okazja do sprawdzenia jak czujemy się nurkując pod stropem.
Specjalne procedury sprawiają, że takie nurkowania są bezpieczne i stanowią doskonałą formę spędzania wolnego czasu zimą.

WYMAGANIA WSTĘPNE:

  • Minimalny wiek: 18 lat
  • Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • Certyfikat IDF Advanced Open Water Diver lub ekwiwalent

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w cały dodatkowy sprzęt potrzebny do nurkowania zaplanowania, zabezpieczenia oraz wykonania nurkowania podlodowego.
Jeśli brakuje Ci jakiegokolwiek elementu sprzętu podstawowego możesz wypożyczyć go u nas lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

PRZEBIEG KURSU:

  • 2 nurkowania podlodowe do głębokości 10 metrów
  • Wykłady z wykorzystaniem prezentacji szkoleniowych i materiałów audiowizualnych IDF
  • Test wyboru wypełniany w formie elektronicznej po zalogowaniu się do panelu kursantaKurs IDF Ice Diver zawiera zajęcia teoretyczne i praktyczne. W czasie wykładów zapoznasz się z właściwościami fizycznymi lodu, dowiesz się jak oceniać jego grubość, a tym samym bezpieczeństwo osób, które będą przebywać na tafli. Omówione zostaną także kwestie związane z logistyką i przygotowaniem oraz zabezpieczeniem stanowiska do nurkowania pod lodem, w tym wycinania przerębla. Dodatkowo, dowiesz się jakie procedury awaryjne należy zastosować, żeby całe nurkowanie było zawsze właściwie zabezpieczone.

    W praktycznej części kursu zajmiesz się przygotowaniem i zabezpieczeniem takiego właśnie stanowiska, poznasz zadania zabezpieczenia powierzchniowego i metody udzielania pomocy z powierzchni. W czasie nurkowania przećwiczysz metody wchodzenia do wody z przerębla i wychodzenia oraz nadawanie sygnałów za pomocą liny i używanie uprzęży podlodowej. Ponadto ćwiczenia obejmą także wszystkie metody autoratownictwa i radzenia sobie z sytuacjami awaryjnymi, w tym z przerwaniem liny zabezpieczającej.

CO DALEJ?:

Kurs IDF Ice Diver uprawnia do nurkowania pod lodem z wykorzystaniem liny zabezpieczającej do głębokości wynikającej z posiadanych uprawnień.

KOSZT: 500 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- Zajęcia praktyczne w postaci pracy na lodzie oraz nurkowań podlodowych
- Zaopatrzenie w dodatkowy sprzęt niezbędny do bezpiecznego wykonania zaplanowanych ćwiczeń podczas nurkowań
- Zajęcia teoretyczne

CENA NIE OBEJMUJE:

- Dojazdu
- Kosztów wyjazdu na wody otwarte
- Kosztów wypożyczenia podstawowych elementów sprzętu
- Gazów
- Opłaty za certyfikację