Kurs ten nauczy Cię jak poruszać się pod wodą w sposób sposób świadomy, wykorzystując metody nawigacji naturalnej oraz nawigować za pomocą kompasu. Wiedza ta pozwoli Ci na zejście z utartych szlaków wyznaczanych przez poręczówki, prowadzące do najbardziej uczęszczanych atrakcji nurkowych i rozpoczęcie eksploracji na własną rękę. Teraz będziesz mógł wyznaczać własne szlaki! Nauczysz się zbierać dane do przygotowania szkicu miejsca nurkowego oraz taki szkic wykonać na powierzchni. Umiejętności te przydadzą się również podczas poszukiwań podwodnych a także nurkowania w warunkach ograniczonej widoczności.

IDF NAVIGATION DIVER

WARUNKI WSTĘPNE:

  • stopień Open Water Diver

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w dodatkowy sprzęt niezbędny do przeprowadzenia nurkowania z nawigacją. Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z elementów podstawowego sprzętu do nurkowania możesz wypożyczyć go w naszym centrum nurkowym na czas trwania kursu lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

CO DALEJ?

Nurków z uprawnieniami NAVIGATION DIVER oraz NIGHT DIVER zapraszamy do wzięcia udziału w kursie RESCUE DIVER. Planując nurkowania w polskich akwenach warto też zadbać o komfort termiczny ucząc się nurkowania w suchym skafandrze na kursie DRY SUIT DIVER.

KOSZT: 500 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- Zajęcia teoretyczne i praktyczne
- Sprzęt dodatkowy w postaci bojki, kompasu, notesu, kołowrotka

CENA NIE OBEJMUJE:

- Opłaty licencyjnej IDF - 150 zł
- Kosztów wyjazdu na wody otwarte
- Gazów na zaplanowane nurkwoania kursowe
- Sprzętu poza wymienionym powyżej