Co to jest sidemount?

Jest to konfiguracja sprzętu, w której butle nie są montowane na plecach nurka tylko przypinane z boku na specjalnej uprzęży. Wywodzi się ona z nurkowania jaskiniowego, gdzie pionierzy zdali sobie sprawę, że umiejscowienie butli po bokach ciała pozwoli im zachować lepszy profil i odpiąć jedną lub obie butle w razie potrzeby, aby przecisnąć się przez ciasne restrykcje. Konfiguracja sidemount ewoluowała wśród nurków jaskiniowych i znalazła uznanie na całym świecie. Nurkowie rekreacyjni zaadoptowali ten system do nurkowania open water, ze względu na jego wygodę. Mając taką konfigurację nie musisz nosić ciężkich butli na plecach – przypinasz je będąc już w wodzie. Jest to też doskonały wybór dla osób, które chcą w przyszłości nurkować technicznie. Sidemount to coraz bardziej popularny sposób konfiguracji wielu butli do nurkowania technicznego.

Jeśli jesteś nurkiem PADI Open Water Diver, który ma co najmniej 15 lat, możesz zapisać się na kurs PADI Sidemount Diver.

Dowiesz się o zaletach nurkowania w konfiguracji sidemount i jak założyć uprząż tec sidemount. Otrzymasz praktyczne szkolenie podczas sesji na wodach basenopodobnych i nurkowań na wodach otwartych.

PO UKOŃCZENIU TEGO KURSU:

Zdobędziesz praktyczną wiedzę na temat nurkowania w systemie sidemount z dwiema butlami bocznymi,
przygotowania sprzętu oraz planowania nurkowania, rozpoznawania ryzyka, technik oraz procedur, zmniejszających możliwość jego wystąpienia.

WYMAGANIA WSTĘPNE:

  • Wymagany certyfikat: Open Water Diver lub stopień równorzędny.
  • Ukończone 15 lat.

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w dodatkowy sprzęt potrzebny do nurkowania w systemie sidemount i materiały niezbędne do opanowania wiedzy teoretycznej.

Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z elementów sprzętu podstawowego możesz wypożyczyć go u nas lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

KOSZT: 500 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- Zajęcia teoretyczne i praktyczne
- Komplet materiałów do nauki
- Sprzęt dodatkowy niezbędny do wykonania wymaganych nurkowań

CENA NIE OBEJMUJE:

- Opłaty licencyjnej PADI - 150 zł
- Kosztów wyjazdu na wody otwarte.