19 – 26 marca. Wiosną zapraszamy Was na pełne przygód safari, podczas którego wiodącym tematem będą rafy dalekiego południa Egiptu – St. John’s.

Cały tydzień spędzimy na komfortowej łodzi, nurkując w najciekawszych miejscach, a pomiędzy nurkowaniami czas poświęcimy na opalanie się i odpoczynek. Planujemy 3 – 4 nurkowań dziennie, w tym nurkowania nocne.

Rafy St. John’s stanowią niespotykane w centralnej i północnej części Morza Czerwonego systemy koralowe, przyjmujące postać cokołów wznoszących się do powierzchni z głębokości 20-25 metrów. Tworzą one bajecznie kolorowe formacje poprzecinane korytarzami i tunelami otwierającymi się w laguny i koralowe ogrody.

Safari St. John’s Nurkowanie

Trasa Safari:

Fury Shoals
Jedna z najpiękniejszych raf koralowych na całym Morzu Czerwonym. Oferuje różnorodne formy nurkowania: rafy, laguny, ściany lub wraki, więc na pewno nikt nie będzie się nudził. Na Sha’ab Satayah mieszka wiele delfinów. Fury Shoals to jedna z najbardziej dziewiczych raf w Egipcie. Twarde i miękkie koralowce tworzą przepiękne podwodne ogrody będące świetnymi plenerami do fotografii podwodnej.

Cave Reef
1,5 km od Um el Khararim znajduje się rafa o długości ponad 300m. Można tam podziwiać koralowe ogrody i ergi. Przy południowym narożniku rafy znajduje się krótki, malowniczy ciąg korytarzy, gdzie rozwijają się ukwiały i zamieszkujące je błazenki.

Gotta Small
Cokół rafowy o średnicy ok. 150 m, którego opłynięcie zajmuje około 50 min. Pełno tam nawisów, pęknięć i małych grot. Część północno – wschodnia porośnięta jest twardymi, talerzowatymi koralami, a na głębokości 35 – 40 m rozpościerają się rzędy gorgonii. Część wschodnia pełna jest wiewiórczaków, fistulnic i kolonii miękkich korali. Można spotkać także rekina białopłetwego, napoleona, mureny oraz niewielką ławicę barakud.

Small Halibi
To jedna z najmniejszych raf w rejonie Saint John’s, znajdująca się jednocześnie w czołówce raf, ze względu na dużą koncentrację ryb i koralowców. Wyrastający z głębokości 70 – 80 m i sięgający głębokości 4 m, wierzchołek „ściętego stożka”, porośnięty jest koloniami koralowców. Ściany rafy porastają korale miękkie i madreporowe. Jej rozmiary umożliwiają kilkukrotne opłynięcie formacji podcas jednego nurkowania.

Habili Ali
Na północnej krawędzi grupy Saint John’s rozciąga się rafa o długości ok. 350 m i szerokości 50 – 60 m Jej wierzchołek znajduje się 4 m pod powierzchnią wody. Na wschodnim końcu rafy ściany opadają pionowo do głębokości ok. 60 m, a następnie przechodzą w stromo schodzący stok. Środkowa część północnej ściany ma wiele zagłębień i przewieszeń, a na głębokości 30 – 50 m można spotkać rozwijające się potężne kolonie gorgonii.

Um el Khararim
Rafa w kształcie półksiężyca, jedna z najpiękniejszych raf dalekiego południa Morza Czerwonego. Cztery duże korytarze, tworzące malowniczy system wąwozów. Prowadzą do ogrodów koralowych podzielonych piaszczystymi lagunami. Sufit zamyka się i otwiera, pozostawiając szczeliny o szerokości 0,5 – 1,5 m. Południowo – wschodnia część rafy pilnowana jest przez 2 napoleony, natomiast północno – wschodnia część zamknięta jest pinaklami koralowymi. Przez główny masyw rafy prowadzi kręty labirynt, który dobrze jest przepłynąć razem z przewodnikiem. W południowo – zachodnią część, pociętą labiryntem korytarzy i spękań, wprowadza wąski korytarz o długości 250 m. Rozciągają się tam piękne, koralowe ogrody opadające do głębokości 20m.

Sarnaka
Wyspa leżąca na południe od grupy Fury Shoah, powstała przez wypiętrzenie rafy, która w znacznej części jest martwa. Żywe kolonie korali można spotkać głównie przy jej koronie. Spacerując pomiędzy skałami można zaobserwować ślady wskazujące na ich pochodzenie: muszle, kolonie korali madreporowych, gorgonie. Nurkowanie nocne prowadzone jest po południowej stronie wyspy.

Claudia
Na południowym skraju Fury Shoah znajduje się bardzo interesująca rafa z wieloma komnatami i szerokimi korytarzami. W części zachodniej można podziwiać piękne ogrody koralowe. Można tu również spotkać napoleony i ławice żółtych heniochusów.

Abu Galawa Big
To przepiękna duża rafa z kilkoma mniejszymi cokołami przy jej zachodniej krawędzi. Przy jej ścianie leży wrak 30-sto metrowego parowca, z sięgającym powierzchni wody dziobem. Wpływając do jego wnętrza można zobaczyć nie tylko dorodne kolonie korali porastające pokład, ale także kocioł, maszynę parową i wał napędowy. Natomiast nurkując na stoku rafy – leżącą na głębokości 15m kotwicę, połączoną łańcuchem z dziobem statku. Nurkując w nocy spotyka się papugoryby, wiewiórczaki, nadymki oraz liliowce i wężowidła kędzierzawce na wierzchołkach ergów.

Abu Galawa Small
Na głębokości 15 – 20 m można podziwiać wyrastające z piaszczystego dna dwie duże rafy, a wokół nich kilka koralowych ergów. Pomiędzy rafą I i II znajduje się przesmyk, który zwężając się do szerokości 2 metrów, tworzy malowniczy wąwóz. Zachwycają tam formacje korali porites opadające kilkumetrowymi kaskadami. Dodatkową atrakcją jest leżący na głębokości 12 m, porośnięty koralami wrak jachtu, wewnątrz którego znajdują się ławice ryb szklistych (glass fish).

Łódź Ramadan 3:

 • Długość: 38 m
 • Szerokość: 9.50 m
 • Ilość miejsc: 28
 • 13 osób załogi
 • 14 komfortowych dwuosobowych kabin z łazienką i klimatyzacją,
 • Duża, klimatyzowana sala restauracyjna
 • Posiłki: szwedzki stół
 • Woda mineralna, kawa, herbata, napoje bezalkoholowe w cenie
 • Piwo, wino płatne
 • Klimatyzowany salon wyposażony w dostęp do multimediów
 • Shisha-bar, otwarta strefa zadaszona, strefa słoneczna
 • 2 duże pokłady słoneczne
 • Platforma nurkowa z miejscami na sprzęt
 • Silniki: 2 MAN of 1200 hp
 • Sprężarki: 2 Bauer air compressors + 1 Coltri NITROX compressor
 • Wyposażenie: VHF, sonar, radar, GPS
 • 2 Zodiaki 8 osobowe / 40 hp
 • Paliwo: 16 ton
 • Woda: 24 ton
 • Sprzęt ratowniczy: kamizelki ratunkowe, butle oraz zestawy tlenowy, zestawy pierwszej pomocy, apteczka

Uwaga!

 • trasa zawsze jest ustalana pomiędzy kapitanem i instruktorami w dniu wypłynięcia i zależy od warunków atmosferycznych
 • kolejność nurkowań może zostać zmieniona
 • wymagane wyposażenie : komputer nurkowy, bojka i latarka
 • butle 15l, butle 15l Nitrox, 12l stage, twinset 2x12l : za dodatkową opłatą, tylko na zamówienie

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 200 euro

Dopłata pozostałej kwoty na 30 dni przed wylotem

WAŻNE!

Paszport musi być ważny min 6 miesięcy licząc od daty powrotu do Polski.

Pytania i zapisy:

Ania Paszta
tel: 790 727 982
ania@lionfish.pl

Przemek Paszta
tel: 501 770 770
przemek@lionfish.pl

ZAPRASZAMY!

Prezentowane oferty mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa.

KOSZT: 970 euro + przelot
Termin:
19/03/2022 - 26/03/2022
W CENĘ WLICZONE SĄ:

• Transfer lotnisko - łódź - lotnisko
• 2 - 3 wykwalifikowanych, doświadczonych przewodników - nurków
• Zakwaterowanie: 7 noclegów na łodzi lub 6 noclegów na łodzi i ostatni w hotelu 3*
• 6 dni nurkowych, 4 nurkowania dziennie (2 nurkowania w pierwszy i ostatni dzień)
• Pełne wyżywienie 3 x dziennie: bufet + drobne przekąski pomiędzy posiłkami, napoje: woda mineralna, kawa, herbata, fanta, cola, sprite
• Butle nurkowe 12l

CENA NIE OBEJMUJE:

- przelotu (ok 1450 zł)
- ubezpieczenia - zalecane ubezpieczenie DAN
- napojów alkoholowych,
- wypożyczenia sprzętu,
- napiwków dla załogi - 55€
- podatku parkowego - 40€
- podatku paliwowego - 25€
- egipskiej wizy,
- dopłaty do kabiny SGL,
- dodatkowych kursów nurkowych
- Nitroxu