Ten kurs jest zupełnie inny od wszystkich, które do tej pory miałeś okazję poznać. Uczy on szerszego spojrzenia, w którym oprócz siebie i środowiska zaczniesz dostrzegać również innych nurków. Przygotuje Cię do pomocy przy zapobieganiu problemom, zarządzania akcjami ratunkowymi z także zwiększy poziom Twoich umiejętności nurkowych. Wiele osób które przeszły szkolenie PADI Rescue Diver uważa, że jest ono jednym z najbardziej satysfakcjonujących kursów w ich karierze nurkowej.

Kurs ten składa się z trzech segmentów:

  • sesji teoretycznych podczas których nauczysz się zasad, teorii i pojęć które będziesz wdrażał w dalszej części szkolenia
  • basenowych sesji ratunkowych które nauczą Cię myślenia przed pojęciem działania oraz wykorzystania poznanych technik w różnych warunkach
  • scenariuszy wypadkowych na wodach otwartych, symulujących prawdziwy wypadek, który mógłby się zdarzyć na nurkowisku

Po kursie będziesz posiadał wiedzę i umiejętności pozwalające na zareagowanie na różne sytuacje, które mogą doprowadzić do wypadku. Będziesz również umiał poradzić sobie w sytuacji gdy taki wypadek się wydarzy.

IDF RESCUE DIVER

WYMAGANIA WSTĘPNE:

  • Ukończone 12 lat (kursanci w wieku 12 – 14 lat otrzymają certyfikat Junior Rescue Diver)
  • Certyfikat AOWD, Adventure Diver z zaliczonym nurkowaniem Podwodna nawigacja lub równorzędny certyfikat innej organizacji (nurków ze stopniem OWD zapraszamy na zajęcia teoretyczne oraz sesje basenowe)
  • Ukończone szkolenie EFR Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

SPRZĘT:

Na czas kursu wyposażymy Cię w pełen komplet dodatkowego sprzętu, z którego będziesz korzystać podczas sesji basenowych oraz scenariuszy ratowniczych na wodach otwartych.
Jeśli brakuje Ci któregokolwiek z elementów podstawowego sprzętu do nurkowania możesz wypożyczyć go w naszym centrum nurkowym na czas trwania kursu lub zaopatrzyć się w naszym sklepie.

CO DALEJ?

Po tym kursie uzyskasz certyfikat nurka ratownika PADI Rescue Diver. Przygotuje Cię on do uzyskania najwyższych stopni w nurkowaniu rekreacyjnym Master Scuba Diver lub Divemaster. Master Scuba Diver to honorowy stopień mistrzowski PADI, natomiast PADI Divemaster jest pierwszym stopniem na ścieżce profesjonalnej.

KOSZT: 1000 zł
Termin:
-
W CENĘ WLICZONE SĄ:

Zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz komplet materiałów do nauki.
Zaopatrzenie w dodatkowy sprzęt niezbędny podczas scenariuszy wypadkowych i sesji basenowych oraz gazy.

CENA NIE OBEJMUJE:

Opłaty licencyjnej PADI - 150 zł
Kosztów wyjazdu na wody otwarte.
Kosztów wypożyczenia podstawowego sprzętu do nurkowania