11 – 26 września. Kamczatka jest jednym z najmniej zaludnionych regionów Rosji. To wyjątkowy kraj dzikiej przyrody i wulkanów. Najwyższym wulkanem jest Klyuchevskaya Sopka, wznosi się na wysokość 4750 m n.p.m. Na całym półwyspie jest tylko około 300 km dróg twardych. Nie ma kolei. Spora część transportu jest realizowana za pomocą wojskowych śmigłowców. W miejscach, gdzie cywilizacja nie sięga, natura zachowała swój pierwotny wygląd. Żyje tu 918 gatunków m. in. soból, piesiec, rosomak, niedźwiedź. Bez wątpienia królem fauny jest niedźwiedź brunatny, to największy drapieżnik lądowy na tym terenie, żyje ich tutaj około 16 tysięcy.

Kamczatka Nurkowanie

Zwiedzimy kilka obszarów ochrony przyrody o wyjątkowym charakterze, podobne już nie istnieją w żadnym innym regionie Ziemi. Wśród nich słynna Dolina Gejzerów w Rezerwacie Państwowym Kronotsky z dużą liczbą źródeł termalnych pochodzenia wulkanicznego.

Kraj Nadmorski to zaskakująco malownicze i wyjątkowe miejsce na dalekim wschodzie Rosji. Piękne wzgórza, fascynujący podwodny świat, wyjątkową tajga, górskie stoki, wpisane na listę rezerwatów przyrody. Tutaj zamieszkuje jeden z najrzadszych przedstawicieli światowej fauny – amurski tygrys. W Sikhote-Alin zachowana jest jedyna żywa populacja tych zwierząt. Władywostok jest największym miastem na tym terytorium i jest centrum transportowym, największym portem na wybrzeżu Pacyfiku w Rosji. Tundra, tajga, mnogośc czynnych wulkanów i gejzerów, krystaliczne rzeki pełne łososi. Morze zaskakuje bogactwem flory i fauny : kraby, ukwiały, ośmiornice, orki, lwy morskie, wieloryby. Zachwyca piękno i bezkres przyrody. Zadziwiają kontrasty innego, trudnego życia.

Przykładowy program wyjazdu: (różnica w czasie 10 godzin do polskiego)

1 dzień

Wylot z Warszawy do Pietropawłowska Kamczackiego przez Moskwę.

2 dzień

Przylot na miejsce . Transfer, zakwaterowanie odpoczynek po podróży, przejazd do muzeum regionalnego, spacer – wzgórze miłości, brzeg zatoki Awaczyńskiej, kolacja.

3 dzień

Po śniadaniu Jeep Tour w rejon dawnego wulkanu Wackażec, w drodze powrotnej wizyta w wiosce Ozierka, pobyt na gorących źródłach rodanowych i kąpiel w lodowatym źródle, kolacja

4 dzień

Mini safari

Po śniadaniu transfer do portu, wyjście w morze, pierwsze nurkowanie sprawdzające w rejonie wyspy Starickow , następnie dłuższy rejs i w godzinach popołudniowych nurkowanie płytkie z lwami morskimi w pobliżu przylądka Kiekurnyi; Na łodzi kabiny 2 osobowe, pełne wyżywienie, wieczorami sauna i kąpiel w chłodnym oceanie.

5 dzień

Mini safari

Po śniadaniu poranne nurkowanie z lwami morskimi, następnie nurkowanie w rejonie zatoki Listvienochnaya , kaniony i lasy brunatnic, gdzie mamy możliwość spotkania szarych lub złotych morskich okoni, halibuty, dorsze. Po obiedzie kolejne nurkowanie. Wieczorem możliwość nurkowania nocnego.

6 dzień

Mini Safari

Po śniadaniu nurkowania przy kamieniach Laparuza, następnie nurkowanie przy wyspie Starickov po obiedzie powrót w strone Pietropawłoska Kamczackiego, w tym czasie suszymy sprzęt nurkowy, wyokrętowanie, transfer na kwatery, kolacja.

7 dzień

Po śniadaniu dwudniowe safari na Wulkan Mutnowski

(2322 m n.p.m.) i wulkan Gorielyj (1829 m n.p.m.) po drodze przystanek i sesja fotograficzne na tle wulkanu Wiluczyńskiego, dalej przez Małą Dolinę gejzerów. Podejście ok. 2 godzin w rejon krateru wulkanu Mutnowskiego, odpoczynek i sesja fotograficzna wśród gejzerów ziejących parą wodna z domieszką siarki. Następnie oglądanie wodospadu Opasnyi i panoramy na rozległe wierzchołki gór i wulkanów. Założenie bazy, kolacja przy ognisku, nocleg w namiotach

8 dzień

Śniadanie. Po śniadaniu składanie obozu i przejazd w rejon wulkanu Goriełyj podejście ok. 3 godzin na krawędź krateru. Gorielyi posiada kilka kraterów, najpiękniejsze z nich to Niebieskie jezioro i Aktywny. Po zejściu zwiedzamy pole rozlewisko zastygłej lawy, tworzącej liczne groty, kaniony, na dole poczęstunek w formie lunchu, napoje. W drodze powrotnej do Pietropawłowska kąpiel w gorących źródłach . Zakwaterowanie. Kolacja.

9 dzień

Po śniadaniu wycieczka na jezioro Nachikinskoye. Rejs n a pontonie z silnikiem, łowienie łososi, obserwacja niedźwiedzi,5
podwieczorek w Tajdze. Powrót na kwatery i kolacja.

10 dzień

Po śniadaniu transfer na lotnisko – lot helikopterem do Doline Gejzerów. Program wycieczki obejmuje widowiskowy przelot nad kraterami kilku wulkanów, spacer pośród gejzerów, wizytę nad wulkanicznym jeziorem w kalderze Uzon oraz relaks nad rzeką Dzundzur: kąpiel w gorących źródłach oraz obiad z kawiorem i łososiem. Po południu wizyta na miejscowym bazarze. Kolacja

11 dzień

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Władywostoku, (lotnisko Artem) transfer na południe w stronę granicy z KRLD (180km) rejon zatoki wielorybów, zakwaterowanie, odprawa, kolacja.

12 dzień

Dzień nurkowy

2 nurkowania + ewentualnie nurkowanie nocne, nurkowania przyrodnicze, piękne krajobrazy, kraby, ryby (złocisty okoń morskie, zębacze, ślizgi, skorpenowate, halibuty), ukwiały, rozgwiazdy, ośmiornice.

13 dzień

Dzień nurkowy

2 nurkowania . Wieczorem rosyjska bania i kolacja .

14 dzień

Po śniadaniu transfer do Władywostoku. City Tour -szlakiem religii i kultur, szlak militarny, galerie malarwstwa ( do wyboru na miejscu). Kolacja w mieście.

15 dzień

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot do Polski przez Moskwę.

Cena wyjazdu:

2990 euro + bilety lotnicze ok. 5000 zł + 1000 zł procedura wizowa i inne opłaty

Termin wyprawy:

wrzesień 2021

Ograniczona ilość miejsc

KOSZT: 2990 EUR
Termin:
11/09/2021 - 26/09/2021
W CENĘ WLICZONE SĄ:
CENA NIE OBEJMUJE:

bilety lotnicze ok. 5000 zł
procedura wizowa i inne opłaty ok. 1000 zł