W styczniu, miesiącu określanym jako najbardziej depresyjny okres roku, zapraszamy Was do spędzenia wspaniałych dwóch tygodni w rajskim trójkącie koralowym Filipin, pośród tropikalnej przyrody, białych plaż i błękitnych fal!

Wyspy Visajskie leżą w centrum obszaru zwanego Trójkątem Koralowym, obejmującego część wód na styku oceanów Indyjskiego i Spokojnego, wyznaczony od północy przez kontynent azjatycki (wybrzeże Chin, półwysep Indochiński oraz półwysep Malajski), a od południa Australię. Leżące tu wulkaniczne archipelagi o tropikalnym klimacie tworzą idealne warunki dla rozwoju rafy koralowej czyniąc ten obszar prawdziwą enklawą morskiej bioróżnorodności.

Filipiny to świetne miejsce na tropikalne wakacje nie tylko dla nurków. Rajskie białe plaże są symbolem filipińskiej turystyki, a licznie zamieszkane przez żółwie morskie rafy koralowe, rozciągające się przy wybrzeżach wysp są idealnym miejscem do uprawiania snorkelingu. Wyjątkowa przyroda Filipin, obejmująca wysokie góry, wulkany, wodospady, jaskinie, tarasy ryżowe, tropikalne motyle, rajskie ptaki, małpy i lemury oraz wiele innych (w tym endemicznych) gatunków, oraz bogactwo filipińskiej kultury, z jej wyspiarskim życiem, lokalnymi tradycjami oraz wyśmienitą kuchnią, urozmaicą relaks na białych, tropikalnych plażach i zachwycą najbardziej wymagających podróżników.

Podczas dwutygodniowej wyprawy nurkowej będziemy mieli okazję zwiedzić leżące w samym sercu Trójkąta Koralowego Visaje centralne – najbardziej atrakcyjną pod względem turystyki nurkowej część archipelagu. Odwiedzimy najciekawsze miejsca nurkowe wysp Cebu, Negros oraz Bohol a także wybrzeża wysp Apo, Balicasag, Pamilacan, które pod względem różnorodności gatunkowej raf koralowych stanowią światowy unikat.

Wyjazd stanowi idealną atrakcję pasjonatów nurkowania o każdym stopniu zaawansowania, najbardziej atrakcyjne miejsca nurkowe nie wymagają nurkowań głębszych niż do 20 metrów. Podwodny krajobraz Filipin stanowi idealne miejsce dla podwodnych fotografów szczególnie pasjonatów muck-divingu.

Od uważnych obserwatorów podwodnego życia, tropiących rzadko spotykane okazy, po nurków preferujących przemierzanie w dryfie niekończących się formacji koralowych w towarzystwie żółwi morskich i ławic tropikalnych ryb – każdy płetwonurek zakocha się w podwodnych Filipinach!
Na gości nienurkujących czekają tutaj atrakcje takie jak snorkeling wśród raf koralowych lub zwiedzanie kajakiem bezludnych piaszczystych wysepek.

Wyprawa obejmuje 14 pełnych dni spędzonych na wyspach Cebu, Negros oraz Bohol, podczas których zobaczymy najważniejsze atrakcje nurkowe i turystyczne rejonu. Oferujemy 7 dni nurkowych do trzech nurkowań dziennie, z możliwością organizacji dodatkowych nurkowań nocnych, oraz 6 dni przeznaczonych na relaks i zwiedzanie wysp. W programie wyprawy zawarliśmy ofertę szeregu wycieczek krajoznawczych, na których można będzie zwiedzić najciekawsze zakątki wysp Cebu, Negros oraz Bohol takie jak rezerwaty zoologiczne czy szlak jaskiń i wodospadów. To świetna okazja, żeby poznać ciekawostki przyrodnicze, geologiczne i historyczne tego zakątka świata w oprawie zapierającej dech w piersiach scenerii.

Ramowy program wyprawy:

05.01 wylot z Warszawy
06.01 lądowanie w Cebu i przelot wew. na wyspę Negros, transfer do bazy nurkowej i zakwaterowanie, kolacja powitalna
07.01 nurkowanie: 3 nurkowania na Apo
08.01 nurkowanie: 3 nurkowania na Apo, wizyta pod wodospadem Casaroro
09.01 nurkowanie: 3 nurkowania na Apo, kolacja pożegnalna
10.01 przeprawa na wyspę Bohol i zakwaterowanie w hotelu na wyspie Panglao, wieczorem kolorowe życie nocne plaży Alona,
11.01 nurkowanie: 2 nurkowania na Balicasag + 1 nurkowanie na Panglao
12.01 nurkowanie: 2 nurkowania na Balicasag + 1 nurkowanie na Panglao
13.01 dzień wolny na odpoczynek, dodatkowe nurkowanie lub snorkeling z rekinami wielorybimi w Lili – (dodatkowo płatny ok.100 usd)
14.01 wycieczka krajoznawcza na wyspie Bohol: Wzgórza Czekoladowe, rezerwat wyraków filipińskich, spływ rzeką Loboc, lunch, muzyka, taniec, przeprawa na półwysep Anda, zakwaterowanie w hotelu, wieczorem relaks w hotelu (basen, bar i restauracja, masaże, zabiegi),
15.01 nurkowanie: 3 nurkowania na rafach Anda
16.01 nurkowanie: 3 nurkowania na rafach Anda
17.01 wycieczka krajoznawcza na półwyspie Anda – Jaskinie Lamanok, (dodatkowo płatna 40 USD) lub relaks na plaży
18.01 transfer na lotnisko w Cebu i wylot
19.01 przylot do Warszawy

  • Program może ulec skróceniu o 1 dzień w zależności od biletu lotniczego
  • W każdym dniu nurkowym istnieje możliwość wykupienia dodatkowego nurkowania nocnego.
  • Zakwaterowanie w ośrodkach przy plaży obejmuje śniadania i darmowe wifi

Wyspa Negros

Po wylądowaniu w Cebu przepłyniemy na wyspę Negros, gdzie spędzimy najbardziej intensywną nurkowo część wyjazdu.
W miejscowości Dauin zakwaterowani będziemy w prawdziwie wyspiarskim stylu: w małych podmurowanych domkach z bambusa oraz typowej dla Filipin plecionej trzciny. Surowe wyposażenie chatek rekompensują nowoczesne zewnętrzne łazienki, magiczny basen i bar. Pokoje są wentylowane bądź wyposażone w klimatyzację, całodobowo dostępna jest woda do picia oraz internet.

Obiekt leży tuż przy morskim rezerwacie, gdzie zainteresowani nurkowaniem nocnym, podwodną fotografią i muckdivingiem będą mogli nurkować wprost z brzegu, dosłownie kilka kroków od ośrodka. Nasza baza z kompetentną lokalną załogą, bardzo pomocną i serdeczną obsługą oraz niepowtarzalną atmosferą, to najwyżej oceniana baza nurkowa w tym rejonie. Codziennie planowane są wyprawy dużą, wygodną i świetnie dostosowaną dla potrzeb nurkowych łodzią – w zależności od warunków i preferencji gości wybierzemy najciekawsze z dziesiątek miejsc nurkowych tego rejonu. Typowe wypłynięcie obejmuje trzy nurkowania i lunch, dodatkowo na łodzi dostępne są przekąski i napoje.
Baza leży w centrum turystyki nurkowej, więc w zasięgu ręki dostępne są restauracje, targi z owocami oraz stanowiska z lokalnym filipińskim streetfood’em. Dla chcących spędzić czas na poznawaniu lokalnego życia na własną rękę do wypożyczenia znajdą się rowery, motocykle, samochody, jak również kajaki i łódki.

Wyspa Bohol, Panglao

Z Dauin przejdziemy do portu w Dumaguete, skąd promem popłyniemy na wyspę Bohol. Kolejne cztery dni spędzimy na wyspie Panglao, by następnie udać się na rajski półwysep Anda na wyspie Bohol.
W Panglao będziemy mieli do dyspozycji całą murowaną willę położoną w palmowym lasku przy lokalnej plaży Danao albo francuski hotel z basenami. Dwuosobowe pokoje, każdy balkonem lub tarasaem i prywatną łazienką wyposażone są w klimatyzację i dostęp do Internetu. W pokojach dostępna jest woda pitna, zakwaterowanie obejmuje śniadanie.

W okolicy znajdziemy dużo restauracji, barów i atrakcji turystycznych. Najbardziej popularna turystycznie plaża Alona znajduje się w odległości półgodzinnego spaceru. To najlepsze miejsce by skosztować lokalnej kuchni, kupić lokalne wyroby i pamiątki z podróży, czy zjeść romantyczną kolację na białej plaży.

Przewidujemy tu dwa dni nurkowe z trzema nurkowaniami dziennie przy wyspach Balicasag oraz Panglao. Pod wodą czekają łagodne zbocza pokryte koralowcami, łąki oraz strome ściany z wieloma wnękami i jaskiniami. Są one domem dla najróżniejszych stworzeń: dwóch gatunków żółwi, pięknych tropikalnych ryb, skorpen, kałamarnic, wielu gatunków frog fish. Wyspy słyną z częstych spotkań z ogromnymi ławicami Jack Fish’s, jak również nieco rzadszych spotkań z czekającymi na rodziców młodymi rekinkami. Podczas rejsów łodziom często towarzyszą grupy delfinów, które w godzinach wypłynięcia odbywają swoją codzienną migrację tą samą trasą.
Dzień wolny od nurkowania proponujemy spędzić na całodniowej wycieczce po wyspie Bohol, która obejmuje: słynne Wzgórza Czekoladowe, rezerwat wyraków filipińskich (małpiatek występujących jedynie na wyspie Bohol), oraz tropikalnych motyli i węży, również lunch podczas spływu rzeką Loboc.

Wyspa Bohol, Anda

Na ostatnie dni wyprawy zaplanowaliśmy pobyt w pięknym resorcie R&J Beach Resort. Tutaj mamy w planach dwa dni nurkowań ze świetnie wyposażoną bazą Amun Ini na miejscach nurkowych dokoła półwyspu Anda. Są tu ściany i zbocza rafy koralowej, na której doświadczeni przewodnicy nurkowi – biolodzy maryniści zaskoczą nas, pokazując i z pasją opowiadając o wielu gatunkach koników morskich, frog fish, ośmiornic, slugs, które zamieszkują lokalne rafy.

Zagospodarowanie ostatniego dnia wyjazdu pozostawiamy w gestii naszych gości, którzy będą mogli spędzić go na rajskiej plaży, z których słynie Anda, wypożyczyć kajak czy skorzystać z oferty Spa

Warunki płatności:
Rezerwacja – 5680 zł + 490 USD
Rata II – 1000 USD
Rata III- 1000 USD (nurkujący) do 30.11.2024

PYTANIA I ZAPISY:

Ania Paszta
tel: 790 727 982
ania@lionfish.pl

Przemek Paszta
tel: 501 770 770
przemek@lionfish.pl

ZAPRASZAMY!

Prezentowane oferty mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa.

KOSZT: Osoba nurkująca : 2490 USD + 5680 PLN / Osoba towarzysząca : 1990 USD + 5680 PLN
Termin:
05/01/2025 - 19/01/2025
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- bilety lotnicze Warszawa – Cebu (bagaż 25kg)
- bilet lotniczy Cebu Negros (bagaż 20kg)
- zakwaterowanie ze śniadaniem w pokojach dwuosobowych, dostępem do Internetu oraz wody pitnej
- 21 nurkowań z wyjątkiem nurkowań nocnych,
- w dni nurkowe lunch na lodzi dla nurków i osób towarzyszących;
- podatki i opłaty związane z nurkowaniem w parkach narodowych i rezerwatach
- transfery z i na lotnisko w Cebu oraz pomiędzy miejscami zakwaterowania
- opłaty promowe;
- wycieczka krajoznawcza na wyspie Bohol w dniu 14.01.
- ubezpieczenie turystyczne Standard Plus
- opieka polskiego przewodnika

CENA NIE OBEJMUJE:

- ubezpieczenia nurkowego ( koszt ok. 160 zł)
- ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu (ok.500 zł)
- aktywności oznaczonych w ramowym planie wyprawy jako opcjonalne,
- nadbagażu przelot Cebu – Negros
- wyżywienia z wyjątkiem śniadań oraz lunchów na łodzi w dni nurkowe
- nurkowań nocnych
- wypożyczenia sprzętu nurkowego
- napiwków dla przewodników nurkowych (łącznie 120 USD)