Serdecznie zapraszamy na wyspę, gdzie według mitów na świat przyszła bogini będąca uosobieniem kobiecego piękna i miłości – boska Afrodyta!

Cypr, trzecia co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego, otoczona turkusową wodą i malowniczymi skałami, gdzie na plaży, podczas spaceru znaleźć można magię bogini miłości zaklętą w kamienie.

Wyspa, gdzie odwiedzić można dawne rzymskie domostwa, starożytne nekropolie i z którą zawiązana jest również historia Ryszarda Lwie Serce który pod koniec XII wieku poślubił tu nawarską księżniczkę Berengarię.

Cypr Nurkowanie

Pod wodą znajdziemy piękną wystawę rzeżb, ciekawe wraki, w tym owianą legendami ogromną i majestatyczną Zenobię, mnóstwo ryb i innego życia.

Baza nurkowa znajduje się w Protaras, około 60 km od lotniska w Larnace. Miejsca nurkowe są doskonałe zarówno dla nurków początkujących jak i i dla bardziej zaawansowanych nurków rekreacyjnych.

Krótki opis niektórych z nich:

  • DeCosta Bay: 12m – Piękne formacje skalne, ryby „rozdymki”, rabbitfish, żółwie, barakudy i mureny.
  • Green Bay: 10m – Jedno z najpopularnejszych i najpiękniejszych nurkowisk w okolicy. Zobaczyć tam można piękne statuetki – rzeźby wojowników i nie tylko, można też spotkać żółwie oraz mnóstwo ryb.
  • Wrak Liberty: Zatopiony w 2009 roku znajduje się obecnie na 27 metrach w Golden Coast Marina. Mieszka tam coraz więcej morskich stworzeń.
  • Wrak Nemesis III: Leżący na głębokości 24m zatopiony w 2013 roku, niedaleko Liberty piękny wrak o 25 m długości i 6 m szerokości. Bardzo często we wraku można spotkać skrzydlice, morskie ślimaki, strzępiele i mureny.
  • Blue Hole: 5-18 m – Piękne nurkowisko z „niebieską jaskinią”, zapewni niepowtarzalne przeżycia. Wejście znajduje się na głębokości 18 metrów. Wspaniałe wrażenie robi światło przebijające się przez wodę prosto do wnętrza jaskini. Doskonałe miejsce do fotografii!
  • Canyon: 15m – Nurkowisko znajduje się na Cavo Greko. Są to wielkie klify, między którymi nurkujemy za przewodnikiem. Ciekawe formacje skalne wśród których kryje się wiele ryb i ośmiornic a krystalicznie czysta woda pozwala na widzieć nawet na odległość 45 m.
  • Nurkowanie na Cyprze Caves: 12m – Nurkowanie w jaskiniach to niesamowite przeżycie. Formacje skalne, ryby oraz piękno światła które przebija przez każdą szparę w skale robią wspaniałe wrażenie. Nurkowisko oferuje kilka jaskiń a nurkowanie kończy się wychodząc przez naturalny otwór w skale który jest „wisienką na torcie”.
  • Chapel: 10m – 25m – Nurkowisko znajduje się w rejonie Cavo Greko. Zejście rozpoczyna się przy pięknym kościele, schodząc po schodach aż do jaskini z półką skalną. Można tu zanurkować do 40m. Płycej możemy podziwiać starożytne amfory, niektóre skamieniałe, dostrzec można szyjki i uchwyty naczyń a także inne piękne i ciekawe historycznie pozostałości.
  • Wrak Zenobia leżący na głębokości 42m to jeden z najwspanialszych wraków na świecie. Znajduje się w pobliżu Larnaki, zaledwie 1,4 km od miasta. Zenobia jest szwedzkim 172 metrowym promem, który zatonął w 1980 roku wraz z całym ładunkiem. W momencie zatonięcia na promie znajdowało się 108 ciężarówek, które teraz leżą na dnie morza. Nienaruszony wrak i jego ładunek są doskonałym miejscem do nurkowania i fotografii podwodnej.

ZWIEDZANIE:

Po nurkowaniach możemy skorzystać z okazji do zwiedzenia wyspy. Obsługa bazy nurkowej chętnie podpowie nam, jakie miejsca w okolicy warto odwiedzić i jak się tam dostać.
Wyspa jest dobrze skomunikowana, wszędzie można dojechać autobusami. Aktualny rozkład jazdy można znaleźć w internecie oraz w każdym autobusie. Bilet kosztuje 1,5 euro. Można również wynająć samochód i poruszać się po wyspie samodzielnie.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:

Mieszkać będziemy w hotelu lub w domkach z basenem
Stołować się możemy w lokalnych knajpkach, śniadania robimy we własnym zakresie. W okolicy znajduje się kilka dużych sklepów.

*Wyjazd możliwy przy uczestnictwie min. 6 osób

Zalecane posiadanie ubezpieczenia nurkowego, najlepiej DAN

Pytania i zapisy:

Ania Paszta
tel: 790 727 982
ania@lionfish.pl

Przemek Paszta
tel: 501 770 770
przemek@lionfish.pl

ZAPRASZAMY!

Prezentowane oferty mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawa.

KOSZT:
Termin:
09/09/2023 - 16/09/2023
W CENĘ WLICZONE SĄ:

- 10 nurkowań: 5 dni po 2 nurkowania
- butle 12 l oraz balast
- opieka polskich instruktorów i divemasterów
- przewodnik
- codzienne transfery na miejsca nurkowe
- zakwaterowanie

CENA NIE OBEJMUJE:

- przelot
- nurkowanie na wrakach Zenobia, Nemesis i Liberty (obowiązuje dodatkowa opłata)
- wypożyczenie sprzętu nurkowego (możliwe wypożyczenie pełnego kompletu lub poszczególnych elementów sprzętu w Lionfish)
- transfery Protaras - lotnisko w Larnace - Protaras
- wyżywienie