10 – 20 czerwca. Zapraszamy Was na nurkowanie w jednym z najtarszych, największych i najgłębszych jezior świata! Bajkał – buriackie „Święte Morze”, otoczone górami, malownicze, tajemnicze, dzikie. Jego wiek ocenia się na ponad 25 mln lat. Grubość osadów dennych naniesionych w tym czasie przez 336 dopływów ma 7 km. Powierzchnia jeziora to 31,5 tys km2 a średnia głębokość 730 m, zasoby wodne Bajkału to 1/5 światowych zasobów powierzchniowej wody słodkiej. Posiada 27 wysp, a ponieważ dno zbiornika znajduje się na głębokości 1186,5 m p.p.m. jest on największą światową kryptodepresją. Przezroczystość wody dochodzi do 40 m. Występuje w nim ok. 2630 gatunków roślin i zwierząt, w tym wiele gatunków endemicznych, jak np.foka bajkalska. W roku 1996 Bajkał został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Bajkał Nurkowanie

PROGRAM WYPRAWY

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie i wylot do Rosji.

Dzień 2

Przylot do Irkucka, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wieczorne wyjście do miasta. Nocleg w Irkucku.

Dzień 3

Wędrówka wąwozem rzeki Kingyra, wodospady nawet 8 metrowej wysokości. Ewentualna kąpiel w górskich źródłach. Arshan – zwiedzanie świątyni buddyjskiej – Dakan Bodhidharama. Na miejscowym bazarze szeroki wybór herbat i ziół, ozdoby buriackie i mongolskie, rękodzieło. Wizyta w pobliskiej osadzie Żemczug, kąpiel w źródłąch termalnych. Nocleg w Arshan w tur-bazie albo w jurcie.

Dzień 4

Arshan, przejazd Doliną Tunkijską do Sludjanki, wizyta w pobliskiej cerkwi, zakupy na kilkugodzinną podróż pociągiem. Przejazd koleją bajkalską na odcinku Sludjanka – Port Bajkał – bardzo malownicza trasa przez tunele i wiadukty, wzdłuż brzegu Bajkału. Dawny odcinek kolei transsyberyjskiej. Wybudowana przez zesłańców i najemnych inżynierów z Europy w okresie carskim w celu szybkiego transportu wojsk na ewentualną wojnę na dalekim wschodzie.

Dzień 5

1 dzień safari – nurkowanie w rejonie Koty, Bolshiye Goloustnoye. Podczas rejsu codziennie 2-3 nurkowania (w tym nocne), wyjścia na ląd, zwiedzanie osad buriackich, wyjścia w tajgę, spacery wzdłuż brzegu, wieczory przy ognisku, podczas rejsu sauna (rosyjska bania) na brzegu Bajkału.

Dzień 6

2 dzień safari – nurkowanie w rejonie Buguldieyka, wyspy Olchon.

Dzień 7

3 dzień safari – nurkowanie w rejonie Wyspy Olchon i Zatoki Piaskowej.

Dzień 8

4 dzień safari – nurkowanie w rejonie Wyspy Olchon i Zatoki Piaskowej.

Dzień 9

5 dzień safari – nurkowania w rejonie KBZD. W godzinach popołudniowych wyokrętowanie w Listviance, zwiedzanie Muzeum Bajkalskiego, wizyta na bazarze, spacer wzdłuż Bajkału. Nocleg w Listviance.

Dzień 10

Zwiedzanie dużego muzeum budownictwa regionalnego w Talcach, obiekty wczesnego osadnictwa, szałasy myśliwych, drewniane budownictwo zagrodowe, młyny, szkoła, karczma, cerkiew, gród, jurty buriackie. Przejazd do Irkucka, zakwaterowanie w hotelu, wizyta na targowisku lub na kwartale 38 (odrestaurowany fragment miasta z oryginalna drewnianą zabudową z okresu carskiej Rosji, obecnie modne miejsce spotkań, kawiarnie, galerie, restauracje, kluby ). Nocleg w Irkucku.

Dzień 11

Transfer na lotnisko, wylot do Polski przez Moskwę. Przylot w tym samym dniu do Warszawy.

CENA:

  • 1898 euro – pełny program dla osoby nurkującej + około 3300 zł bilety lotnicze
  • Wpisowe- wpłata 3300 PLN + 500 Euro
  • 330 PLN dołączone do paszportu w momencie wystawienia wizy.

Wymagania:

  • Paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu
  • Uprawnienia i umiejętności nurkowania w suchym skafandrze
  • Suchy skafander, automat do nurkowań w zimnej wodzie
  • Latarka, dobry ocieplacz (temperatura wody wynosi ok. 4stC), rezerwowa maska, bojka ze szpulką na parę
  • Kieszonkowe (ok. 300 – 500 euro)
  • Zdjęcie do wizy
  • Odzież i obuwie do pieszych wędrówek w terenie

ZAPISY I PYTANIA:

Ania Paszta
tel 790 727 982
ania@ lionfish.pl

KOSZT: 1898 EUR
Termin:
10/06/2021 - 20/06/2021
W CENĘ WLICZONE SĄ:

Przelot na trasie Warszawa - Moskwa - Irkuck - Moskwa - Warszawa, catering podczas lotów
2 noclegi w hotelu w Irkucku, 1 nocleg w Listwiance, 1 nocleg w Arshanie
Safari nurkowe: 5 dni, pełne wyżywienie FB na łodzi, ilość nurkowań 2 - 3 dziennie, sprzęt (butle 15l powietrze, balast), opiekę przewodników
Transfery: lotnisko – hotel - lotnisko, hotel - łódź- hotel, transfery pomiędzy miejscowościami: Listwianka-Talcy-Irkuck
Przejazd koleją nadbajkalską
Wycieczkę z przewodnikiem po Irkucku
Zwiedzanie obiektów kultu buddyjskiego
Wycieczka w Sajany do Arshan, Żemczug, opieka pilota
Bagaż 20 kg + 10 kg podręczny
Ubezpieczenie podróżne KL i NNW

CENA NIE OBEJMUJE:

Wyżywienie inne, niż w ofercie
Wyżywienie w Irkucku, Arshanie, Listwiance
Ubezpieczenie nurkowe ok. 100 zł
Nadbagaż ponad 20kg na całej trasie (ok. 440zł)
Opłaty wizowe 330 zł
Opłaty za bilety do muzeum ok. 10-15 euro(płatne w rublach)
Nitrox, wypożyczenie twinsetów i butli do SM
Napiwki dla załogi ok. 50 euro